Hotel Robert's Port ****, Mikołajki
Tolles Hotel für Familien mit Kindern
Czy warto wybrać się zimą na Mazury?

Czy warto wybrać się zimą na Mazury?

Bestpreisgarantie!
26 September 2023
27 September 2023
  1. Tolles Hotel für Familien mit Kindern
  2. Czy warto wybrać się zimą na Mazury?
28. 12. 2018

Nasze urlopowe plany najczęściej zaczynamy od wyboru miejsca, które to ściśle powiązane jest z terminem wypoczynku. I tak zimą myślimy o górach, a latem o morzu lub Mazurach. O ile góry latem to także jeden z popularnych kierunków, tak zimą nadbałtyckie kurorty i mazurskie wakacyjne metropolie to zapomniane krainy. Czy zatem warto jechać na Mazury zimą?

Mazury zimą, to zupełnie inne Mazury od tych, które kojarzymy i znamy głównie z letnich przygód i wodnych atrakcji. Choć wczesną jesienią jest jeszcze trochę tłoczno, to od listopada w okolicach Giżycka i Mikołajek trudno o zgiełk i wakacyjny szum. Zimą to kraina, w której harmonię i cykl życia wyznacza przyroda. Okoliczne lasy przykrywają się białym puchem, a przy ujemnych temperaturach zamarzają także tafle jezior. Ton krajobrazu nadają zimne, jasne barwy, tak różne od ciepłych i intensywnych, które królują latem.

Dlaczego Mazury to cud natury?

Niewiele w naszym kraju jest miejsc, gdzie natura stworzyła tak piękne dzieło. Niewiele jest takich miejsc, gdzie ludzie żyją tak blisko i tak zgodnie z naturą. Niewiele jest także miejsc, w których zachwyca po prostu krajobraz, bez żadnych dodatkowych udogodnień.

Mieszkańcy Mazur to także niezwykli ludzie. Przez setki lat nauczyli się doceniać dary swojej ziemi  i korzystać z nich. Bez wielkich przeszkód znajdziemy na Mazurach miód prosto z ula, docenimy bogactwo lasów w postaci owoców i grzybów, a także możemy zasmakować w rybach z mazurskich jezior. Szczególnie popularna zimą jest stynka, która odławiana jest wyłącznie spod lodu - także na jeziorze Tałty w pobliży Hotelu Robert’s Port.

Jak Mazury, to gdzie?

Ciekawym pomysłem na zimowy urlop w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich jest pobyt w Hotelu Robert’s Port. Obiekt zlokalizowany jest tuż nad brzegiem jeziora Tałty w malowniczej miejscowości Stare Sady, niespełna 5 km od Mikołajek.

Okolica hotelu obfituje w lasy i tereny zielone, a uliczny zgiełk i wielkomiejski chaos są tu obce. To wszystko sprawia, że Stare Sady to doskonałe miejsce na zimowy odpoczynek, także związany z aktywnością na świeżym powietrzu. Czy próbowaliście kiedyś jazdy na łyżwach po zamarzniętej tafli jeziora? Nie? Na Mazurach to możliwe! Amatorzy zimowych sportów znajdą także coś dla siebie w okolicy Hotelu Robert’s Port, ponieważ o około 3 kilometry oddalony jest stok narciarski z wyciągiem krzesełkowym o długości ok. 700 metrów.

Goście hotelowi mogą również skorzystać z kompleksu SPA Witalna Przystań, gdzie zaznają odprężenia dla ciała i ducha.

Czy zatem warto wybrać się zimą na Mazury? Zdecydowanie tak!

mobile nav bg
Siehe auf der Karte
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen