Hotel Robert's Port ****, Mikołajki
Relacja z I zlotu morsów w Hotelu Robert's Port

Relacja z I zlotu morsów w Hotelu Robert's Port

Bestpreisgarantie!
28 Oktober 2020
29 Oktober 2020
  1. Tolles Hotel für Familien mit Kindern
  2. Berichterstattung über das erste Walross-Treffen im Roberts Port Hotel
10. 3. 2019

W niedzielę 10 marca 2019 r. na plaży Hotelu Robert’s Port**** w Starych Sadach k. Mikołajek odbył się I zlot morsów, który jednocześnie wieńczył morsowy sezon 2018/2019. W imprezie udział wzięło ponad 130 miłośników mroźnych kąpieli z 12 klubów morsa.

Morsowanie w ostatnim czasie zyskuje na popularności, nie tylko ze względu na swoje prozdrowotne aspekty. Ta aktywność fizyczna stale powiększa grono swoich miłośników, którzy chętnie łączą się w grupy i wspólnie zażywają mroźnych kąpieli.

Zlot morsów, organizowany przez Hotel Robert’s Port, to pierwsza tego typu impreza w okolicy Mikołajek. Choć obecnie aura na zewnątrz coraz częściej przypomina o zbliżającej się wiośnie niż o nadal trwającej zimie, to warunki atmosferyczne i temperatura wody nadal sprzyjały morsowaniu. Zakończenie sezonu cieszyło się sporym zainteresowaniem. Do Hotelu Robert’s Port w tę niedzielę przyjechało ponad 130 morsów z 12 klubów. W wydarzeniu udział wzięły kluby: Biskupiec Morsy z jeziora Kraksy, Morsy Biskupiec Słoneczny Brzeg, Morsy Choroszcz, Morsy Ełk, Morsy Kętrzyn, Morsy Lidzbark Warmiński, Morsy Mikołajki, Morsy Mrągowo, Morsy Olsztyn, Morsy Ostrołęka, Morsy Pisz, Morsy Sejny.

Podczas zlotu na uczestników, oprócz samej kąpieli, czekało wiele atrakcji. Wejście do wody poprzedziła półgodzinna, energiczna rozgrzewka w formie zumby z instruktorką Alicją Jakubiak. Po kąpieli w jeziorze Tałty, morsy chętnie korzystały z saun w hotelowym kompleksie SPA Witalna Przystań. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał DJ Paweł Brzoza.

Po kąpieli w jeziorze i saunowaniu, uczestnicy zlotu rozpoczęli wspólne biesiadowanie przy grillu i kąciku gastronomicznym. Podczas wspólnie spędzanego czasu była okazja do zaprezentowania wszystkich klubów morsów i zabawy w rytm muzyki.

Uczestnikom wręczono atrakcyjne nagrody za udział w zabawach towarzyszących. Wśród nagród były m. in. pobyt w Hotelu Robert’s Port, vouchery z wstępem do hotelowej strefy wellness czy klubu Fitness Port.

O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach, którzy zabezpieczali imprezę medycznie.

Pierwszą taką imprezę w Hotelu Robert’s Port podsumowała dyrektor hotelu, pani Sabina Czepielinda: - Pomysł na zlot zrodził się głównie z zainteresowania naszych gości tą aktywnością. W czasie zimowych pobytów w naszym hotelu wielu gości dopytywało o możliwość morsowania na naszej plaży, także kilku naszych pracowników aktywnie uczestniczy w spotkaniach mikołajskiego klubu morsów. Warunki do morsowania na naszej plaży są idealne, jest łagodne zejście do jeziora, mamy obszerny port z plażą. Hotel także daje spore możliwości organizacji tego typu imprezy ­­– od zaplecza gastronomicznego, po całą oprawę eventową, a także bazę noclegową dla imprez np. dwudniowych. To pierwszy zlot i widzimy, że zainteresowanie jest dość duże. Dziękuję za to zainteresowanie i uczestnictwo wszystkim morsom, ale także tym, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z zimowymi kąpielami w jeziorze. Na pewno chcemy kontynuować organizację tej imprezy. Marzy mi się, by w przyszłości zlot morsów w Hotelu Robert’s Port na stałe wpisał się w kalendarz imprez morsów z całego kraju. Tymczasem, do zobaczenia za rok!

mobile nav bg
Siehe auf der Karte
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen